Дома Трансфер зона Азар го шокира Реал: Секако дека останувам!

Азар го шокира Реал: Секако дека останувам!

Реал Мадрид сака ова лето да се ослободи од Еден Азар, но тоа нема да оди лесно.

 Клубот веќе започнал преговори за спогодбен раскин на договорот со фудбалерот за кого платија 115 милиони евра.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Белгиецот не е во плановите на Карло Анчелоти и во интерес на сите е да си замине, бидејќи се покажа како најголемо промашување во историјата.

Меѓутоа, фудбалерот нема немера да замине од Мадрид и планира во целост да го одработи договорот со трајност од јуни 2024.

Причина за тоа е што не постои интерес за Белгиецот од големите европски клубови, притоа неговото семејство се чувствува одлично во Мадрид и не сака да замине.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал сигурно ќе го напушти клубот на крајот н…