Дома Македонски спорт Адис Јаховиќ промовиран во новиот клуб

Адис Јаховиќ промовиран во новиот клуб

Репрезентативецот на Македонија Адис Јаховиќ беше промовиран во новиот клуб и тоа во редовите на турскиот второлигаш Бодрумспор.

Бодрумспор е амбициозен тим кој минатата сезона се пласираше во втората лига преку успешен настап вп плеј-офот. Преговорите помеѓу Јаховиќ и Бодрумспор се водеа подолг период, а на крајот дојде до реализација на трансферот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во претходниот период Јаховиќ се поврзуваше со Гиресунспор, Самсунспор, Сакаријаспор, Пендиспор, Генчербирлиги, Карагумрук…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Дани Алвеш пред два месеци излезе од затвор, а сега отвори фирма

Само два месеци откако беше пуштен од затвор по казната од четири и пол години затвор за с…