Дома Македонски спорт Мак фудбал Адеми: Против Беласица да им се вратиме на победите

Адеми: Против Беласица да им се вратиме на победите

Фудбалерите на Шкупи после три гостински натпревари ќе играат натпревар на свој терен во ПМФЛ.

Пред чаирчани е домашен натпревар против струмичка Беласица која е во добра форма во последно време. Крилниот напаѓач на Шкупи, Илирид Адеми најави дека неговиот тим утре ќе им се врати на победите.

„ Во трите тешки гостувања не загубивме ниту еднаш. Конечно се враќаме дома, ќе ја пречекаме екипата на Беласица. Сметам дека токму на овој дуел ќе им се вратиме на победите во ПМФЛ и ќе се доближиме поблиску до врвот на табелата во шампионатот“, изјави Адеми за официјалната веб-страница на клубот

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија Ѓорче Петров во Анталија ќе одигра шест натпревари

Тимот на Македонија Ѓорче Петров одигра одлична полусезона во македонската Прва лига и се …