Дома Фудбал Репрезентации Адеми: Ибраими ми помогна да ја изберам Македонија

Адеми: Ибраими ми помогна да ја изберам Македонија

Неодамна Арјан Адеми беше избран за најдобар фудбалер во хрватското првенство и по тој повод даде голем интервју за „Тпортал.хр“.

Во едел од интервјуто Адеми зборуваше како дошло до тоа да игра за Македонија и откри дека голема улога одигра Агимм Ибраими. Како што е познато Ибраими и Адеми се роднини, потекнуваат од Пирок, тетовско.

„Кога бев дете за празниците и посебно во зимата често одев таму. Имам баба и дедо, а еден од моите роднини е и Агим Ибраими и тој репрезентативец на Македонија. Тој одигра навистина голема улога во тоа јас да ја изберам Македонија и од денешната преспектива можам да кажам дека тоа беше најисправната одлука. Уживам кога играм за репрезентацијата“, изјави Адеми

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…