Дома Македонски спорт „Адеми доби болен удар, настрада бутниот мускул, можеби и задната ложа“

„Адеми доби болен удар, настрада бутниот мускул, можеби и задната ложа“

Maкедонскиот фудбалер Арјан Адеми вчера се повреди во натпреварот од квалификациите за Лигата на шампионите против Омонија.

Стратегот на Динамо, Дамир Крзнар на прес-конференција изрази загриженост затоа што на прв момент повредата на Адеми не изгедала наивно.

„Лука Иванушец доби удар во градите и остана без воздух, сега е добро. За разлика од него Адеми доби доста болен удар, настрада бутниот мускул, а можеби и задната ложа. Не би сакал сега ништо да прогнозирам се надевам дека се ќе биде во ред“, изјави Крзнар

Денес треба Адеми да ги помине деталните прегледи после што ќе се знае степенот на повредата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…