Дома Фудбал Останато Адеми во 119. минута претрча половина терен и мајсторски погоди 🎥

Адеми во 119. минута претрча половина терен и мајсторски погоди 🎥

Eкипата на Динамо денес го обезбеди учеството во финалето на Купот.

На Динамо му беа потребни 120 миниути за да обезбеди финале. Одличен повторно беше Аријан Адеми кој постигна и гол.

Во 119. минута Адеми претрча повеќе од половина терен и успеа да го изненади гостинскиот голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…