Дома Фудбал Лига на шампиони Адеми асистираше и погоди за Динамо, а играл со болки!

Адеми асистираше и погоди за Динамо, а играл со болки!

Динамо Загреб вчера се пласираше во последното квалификациско коло од Лигата на шампионите, а еден од најзаслужните беше македонскиот фудбалер Арјан Адеми кој забележа гол и асистенција.

Адеми го отвори резултатот во првото полувреме, а потоа во вториот дел запиша асистенција кога погоди Дани Оллмо.

Овој одличен настап на Адеми уште повеќе на значење доби после натпреварот бидејќи Адеми призна дека натпреварот го играл со болки кои ги почустувал на загревањето.

„Одигравме одличен натпревар и тешко е било што да се каже. Заслужено се пласиравме во следната фаза. На загревањето јас почуствував болки, но се ипслатеше тоа што одлучив да играм. Погодокот? Па Олмо ме најде, потоа јас го пронајдов него и така…“, изјави Адеми.

За влез во Лигата на шампионите на Динамо им останува уште една пречка, а тоа ќе биде Розенборг со кого ќе играат во плеј-офот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Карагер: Трансферот на Роналдо е подобар за Премиер лигата, отколку за Јунајтед

Кристиано Роналдо се врати во Манчестер Јунајтед на начинот на кои се надеваа навивачите, …