Дома Фудбал Италија Адвокатката на Јувентус: Ако го поминете Суарез ќе ви донесеме уште странци

Адвокатката на Јувентус: Ако го поминете Суарез ќе ви донесеме уште странци

Еден од најпознатите италијански весници „Кориере дела Сера“ објави нови детали од аферата околу полагањето на испитот на Суарез.

Аферата се шири и станува уште посериозна толку се зголемува што адвокатката на Јувентус е под истрага за корупција.

Разговорите покажале дека адвокатката Марија Турсо, декан на факултетот „Симеоне Оливеира“ нудела во замена за Суарез да помине на испитот во иднина да испраќа странци на полагање испити.

Весникот пишува и дека адвокататката на Јувентус на неколку дена пред испитот на Суарез барем три пати дневно разговарала со водечките луѓе на факултетот во Перуџа се со цел Суарез да добие побрз термин. Суарез прво требало да полага на 22. септември, но нејзините напори се исплателе и Уругваецот полагал на 17. и поминал.

Таа понуда Суарез да помине во замена Јувентус да испраќа странци била одлична за факултетот, соработката со еден од најголемите клубови во светот сигурно ќе била добра за нив.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ситуација која се коментира: Требаше ли Лаутаро да добие црвен картон? 🎥

Вчера Интер ја победи Џенова со 0:2, а во овој меч видовме ситуација која е предмет на ком…