Дома Фудбал Англија Агуеро: Можеби ќе се вратам во Шпанија

Агуеро: Можеби ќе се вратам во Шпанија

Серхио Агуеро претходно зборуваше дека кариерата сака да ја заврши во родната Аргентина, но не се исклучува можноста да премине во некој друг европски клуб.

Агуеро има 32 години и е прва ѕвезда на Манчестер Сити, но свесен е дека се ближи крајот на договорот и дека може да побара некој нов предизвик.

„Мојата иднина? Се уште не размислувам за тоа што ќе направам. Знам дека се ближи крајот на мојот договор и веројатно ќе пристигнат многу понуди, но ќе видиме.“ – изјави Агуеро, кој со Сити има договор до крајот на летото следната година.

„За сега само сакам да се обидам да ја освоиме ЛШ со Сити, тоа би било неверојатно достигнување и за мене и за клубот.“

„Денеска ми е добро во Манчестер, сакам да дадам се од себе за овој голем тим, но не исклучувам и враќање во Шпанија.“ – додаде најдобриот стрелец во историјата на Манчестер Сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Проблем за Зидан – се повреди Тони Крос

Плејмејкерот на Реал Мадрид, Тони Крос ќе биде надвор од терените околу две недели поради …