Дома Фудбал Агуеро го постигна првиот гол за Барселона🎥

Агуеро го постигна првиот гол за Барселона🎥

Кун Агуеро ова лето пристигна во Барселона како слободен агент, но се уште нема дебитирано во дресот на Каталонците.

Искусниот голгетер се рехабилитираше од повреда, но очигледно сега е спремен за своето официјално деби за Барселона.

Агуеро денес го одигра првиот меч за Барселона и тоа пријателски дуел против Корнела и веднаш постигна гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тренерот на Брентфорд за поразот од Челзи: Со ваква ќе игра ќе победевме на 9 од 10 натпревари

Челзи вчера во 8. коло од Премиер лигата го победи Брентфорд на гости со 1:0 со голот на Б…