Дома Трансфер зона Агуеро во недела го комплетира трансферот во Барселона

Агуеро во недела го комплетира трансферот во Барселона

Веќе е јасно дека Серхио Агуеро наредната сезона ќе го гледаме во дресот на Барселона.

Агуеро се сели во каталонскиот гигант како слободен играч откако му заврши договорот со Манчестер Сити и истиот нема да биде продолжен.

Познатиот новинар Фабрицио Романо објави дека се е завршено и дека Агуеро ќе потпише со Барселона тогаш и кога претходно се најавуваше, по завршувањето на утрешното финале во кое Манчестер Сити ќе игра против Челзи.

Аргентинецот ќе биде првото официјално засилување за Барселона ова лето и само почеток на реконструкцијата која ја најави Лапорта кога се врати на чело на клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Сити нова опција за Влаховиќ: Пеп го сака уште во јануари!

Meдиумите на Островот пишуваат дека Пеп Гвардиола е воодушевен од квалитетите и потенцијал…