Дома Фудбал Италија Агентот ја откри цената на Жоржињо

Агентот ја откри цената на Жоржињо

Плејмејкерот на Челзи, Жоржињо одигра фантастична сезона и е еден од најдобрите фудбалери на ЕУРО.

Агентот Жоао Сантош откри дека неколку европски гиганти го сакаат Италијанецот и ја откри неговата цена.

Жоржињо има договор со Челзи на уште две години, но наскоро ќе има преговори за продолжување на договорот. Во моментов неговата цена е 50 милиони евра. За него интерес покажуваат неколку европски гиганти. Сепак, не знам дали Челзи е спремен да го пушти“, изјави агентот.

После фантастичната сезона тешко е да се поверува дека Челзи ќе се согласи за продажба на плејмејкерот и е спремен да му понуди нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гвардиола наскоро ја напушта Европа

Пеп Гвардиола после истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа, …