Дома Фудбал Xopop закани пред мадридското дерби: Обеceна кукла со ликот на Винисус 🎥

Xopop закани пред мадридското дерби: Обеceна кукла со ликот на Винисус 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Кукла која го претставува Винисиус Жуниор беше обесена денес недалеку од тренинг кампот на Реал Мадрид пред денешното градско дерби против Атлетико (тука) во четвртфиналето од кралскиот куп.

Покрај куклата стои и порака „Мадрид го мрази Реал“. Винисиус во Шпанија веќе неколку пати беше на мета на расистите кои му испраќаа навистина невкуси пораки.

Причината што го навлекува бесот се неговите прослави и танцувањето кое дел од противниците го сметаат за провокација.

Мадридското дерби се игра вечерва од 21:00 часот на „Сантијаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…