Дома Фудбал Лига на шампиони Tухел: Прашајте во Торино дали сме фаворити со Порто

Tухел: Прашајте во Торино дали сме фаворити со Порто

Тимот на Челзи за противник во четвртфиналето од Лигата на шампионите го доби португалски Порто.

Кога ќе стават имињата на противниците на хартија Челзи го доби најлесниот противник, но Томас Тухел е претпазлив.

„Добро е што нема да играме со англиска екипа, повеќе сакам кога играме со екипи од други држави. Во реваншот ќе бидеме домаќини па тоа ни дава малку предност. Дали сме фаворити? Прашајте во Торино“, алудираше Тухел на елиминацијата на Јувентус од португалскиот претставник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Хрватска го објави списокот за ЕП

Покрај Белгија која прва го објави списокот за Европското првенство, тоа го направи и Хрва…