Дома Македонски спорт Tурција: Два гола на Аврамовски, еден на Јаховиќ 🎥

Tурција: Два гола на Аврамовски, еден на Јаховиќ 🎥

Во турското првенство во натпреварите кои се играа попладнево погодуваа Адис Јаховиќ и Даниел Аврамовски.

Аврамовски веќе одреден период прикажува одлични настапи во дресот на Коњаспор, пред две кола две асистенции, а денес постигна два гола во победата на Кајсери од 6:3 против Денизлиспор.

Гозтепе на Јаховиќ одигра 1:1 против фаворизираниот Трабзонспор, а стрелец за домаќините беше токму Јаховиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Корона мерките не дозволија Амстердам да го види македонскиот навивачки дух

Стефан Даскалов за Спортски од Амстердам Од пред два дена македонската репрезентација е во…