Дома Македонски спорт Oдличната шанса за гол на Чурлинов против Хамбургер (ВИДЕО)

Oдличната шанса за гол на Чурлинов против Хамбургер (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер Дарко Чурлинов вчера ги одигра првите минути во Цвајт по долгата пауза поради коронавирусот. Неговиот Штутгарт успеа да дојде до поебда после фантастичен пресврт во натпреварот против Хамбургер.

Штутгарт губеше со 0:2 по првите 45 минути и имаше негативе од 0:2, а во второто полувреме направија комплетен пресврт. Голот за 2:3 го постигнаа во 92. минута. Претходно голови постигнаа во 47. и 60. минута.

Чурлинов во игра влзе во 78. минута имаше една добра прилика да постигне гол. Во продолжение погледнете ја неговата шанса: