Дома Фудбал Англија OЧАЈ: Брентфорд му даде на Јунајтед четири гола за едно полувреме!

OЧАЈ: Брентфорд му даде на Јунајтед четири гола за едно полувреме!

Се најавуваше со Ерик Тен Хаг нова подобра ера на Манчестер Јунајтед, но како што стојат работите се ќе остане само на најави.

Брентфорд денес ги потопи црвените ѓаволи за само едно полувреме. После првите 45 минути Брентфорд веќе има неверојатни 4:0.

Дасилва го отвори резултатот во 10-тата минута, Јенсен осум минути подоцна зголеми на 2:0, а после половина час на семафорот стоеше 3:0. Не застанаа домаќините и тука, па пет минути подоцна постигнаа и четврти гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…