Дома Фудбал Англија Oфицијално: Мурињо наредниот викенд дебитира во Премиер лигата во нова улога!

Oфицијално: Мурињо наредниот викенд дебитира во Премиер лигата во нова улога!

0
mourinho

Жозе Мурињо после отказот во Манчестер Јунајтед повторно ќе работи во Премиер лигата.

Не, нема да биде тоа како менаџер на некој од клубовите. Реномиранта телевизија „Беин Спорт“ потврди дека Мурињо приврмено ќе биде дел од нивниот коментаторски тим и ќе дава стручни мислењеа за натпреварите од Премиер лигата.

Откриено е и кога Мурињо ќе дебитира во новата улога.

Имено, Португалецот за прв пат во улогата на стручен коментатор ќе работи на дербито помеѓу Арсенал и Челзи кое се игра наредниот викенд, на 19-ти јануари.

Останува да видиме колку време ќе помине Жозе на оваа позиција и кога ќе се врати на тренерската работа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…