Дома Македонски спорт Мак ракомет Oфицијално: Кузмановски повеќе не е ракометар на Металург

Oфицијално: Кузмановски повеќе не е ракометар на Металург

Oд денес и официјално – Филип Кузмановски не е повеќе ракометар на Металург.

Како и што се најавуваше репрезентативецот го раскина договорот со клубот од Автокоманда.

Договорот е раскинат на барање на левиот бек поради неисплатени плати. Очекувањата се Кузмановски барем до крајот на годината да остане во Македонија, негов нов клуб би можел да Еурофарм Работник од Битола, додека кога во прашање се клубовите во странство се шпекулираше за клубот кој го води Лино Червар, ППД Загреб.

Според договорот кој е постигнат помеѓу досегашниот капитен на Металург, Кузмановски се откажува од парите кои клубот му ги должи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Лазаров го објави поширокиот список за натпреварите со Финска и Швајцарија

Селекторот на репрезентацијата на Македонија Кирил Лазаров го објави поширокиот спсиок за …