Дома Македонски спорт Oфицијален состав: Со една измена од Ереван одиме по бараж за Мундијал!

Oфицијален состав: Со една измена од Ереван одиме по бараж за Мундијал!

Maкедонскат фудбалска репрезентација денес игра за место баражот против Исланд во квалификациите за Светското првенство.

Селекторот Благоја Милевски веќе го објави официјалниот состав. Како и што се очекуваше, тргнуваме офанзивно со една измена во однос на дуелот во кој ја декласиравме Ерменија. На местото на Стефан Ашковски кој играше принудно како десен бек се враќа капитенот Стефан Ристовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…