Дома Фудбал Репрезентации Oткриен скандал: Сон се степал со фудбалерот на ПСЖ!

Oткриен скандал: Сон се степал со фудбалерот на ПСЖ!

Репрезентацијата на Катар ја одбрани титулата во азискиот Куп откако во големото финале лесно го совлада Јордан, селекција која беше најпријатно изненадување на турнирот.

Јордан со самиот пласман во финалето направи историски успех, меѓутоа во финалето не успеаа да направат ново изненадување.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Претходно во полуфиналето Јордан беше подобар од Јужна Кореја со 2:0, а сега една недела подоцна во спортската јавност се појави нов скандал кој го потврди корејската федерација.

Имено, Сон имал забелешка за тројца помлади соиграчи кои порано станале и ја прекинале тимската вечера пред полуфиналето за да играат пинг-понг. Тоа го налутило Сон кој дури влегол и во физичка пресметка со Канг Ин.

Фудбалерот на ПСЖ реагирал бурно и го удрил со тупаница постариот колега, по што Сон се обидел да возврати и си ги повредил двата прста во овој инцидент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Уште едно признание за Дончиќ: Стана најмладиот добитник од 2012 година

Асот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ и официјално го доби признанието за најдобар стрелец в…