Дома Фудбал Oд Барселона објавија урнебесна фотографија посветена на Тер Штеген: Пронајдете ја разликата…

Oд Барселона објавија урнебесна фотографија посветена на Тер Штеген: Пронајдете ја разликата…

0

Барселона вчера освои бод на „Сан Мамеш“ против Атлетик Билбао, а најзаслужен за тоа беше голманот Марк Андре Тер Штеген прикажа уште еден одличен настап.

Атлетик посебно во финишот се закануваше многу повеќе од гостите, но Тер Штеген секогаш беше нивната најголема пречка.

Натпреварот во Баскија не беше единствен, Германецот во фантастична форма брани веќе подолго време, а тоа се потврдува со фактот што во последните 34 удари кон неговата мрежа одбрани 30.

Од Барселона сигурно се презадоволни поради формата во која брани нивниот голман, па денес со објавата на нивниот Твитер профил покажаа дека се супер расположени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Траеше цела вечност: Дали ова е најспориот изведен пенал на сите времиња?

Во англиски Чемпионшип вчера се одиграа натпреварите од 3. коло. Барнсли на свој терен го …