Дома Фудбал Лига на шампиони Oдредени точните датуми за полуфиналните натпревари во Лигата на шампионите

Oдредени точните датуми за полуфиналните натпревари во Лигата на шампионите

0
champions league

Вчера се доби разврската од четвртфиналните натпревари во Лигата на шампионите.

Ајакс прирерди изненадување го елиминираше Јувентус, Тотенхем го елиминираше Манчестер Сити, Ливерпул ја оправда фаворитската улога против Порото, додека Манчестер Јунајтед не можеше ништо да направи против силната Барселона.

Како што беше одредено на претходната ждрепка. Ливерпул ќе игра против Барселона, додека Ајакс ќе оди на полуфинална пресметка против Тотенхем.
Денес беа одредени и точните датуми за полуфиналните натпревари.

Ливерпул и Барселона ќе играат на 1-ви мај и на 7-ми мај, додека Тотенхем и Ајакс своите натпревари ги играат на 30-ти април и 8-ми мај.

Сите натпревари се играат во стандардниот термин од 21:00 часот.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тухел призна: Ако Мбапе или Нејмар заминат, ќе бараме решение!

Тренерот на Пари Сент Жермен, Томас Тухел не беше категоричен дека дека двете најголеми ѕв…