Дома Фудбал Англија Oдложените натпревари во Премиер лигата викендов ќе се играат дури во април или мај?

Oдложените натпревари во Премиер лигата викендов ќе се играат дури во април или мај?

Фудбалската топка во Англика викендов мируваше, поради cмртта на Кралицата Елизабета сите спортски настани вклучувајќи и ги натпреварите од Премиер лигата беа одложени.

По одложувањето на средбите се поставува прашањето кога овие дуели ќе се одиграат поради густиот распоред и Светското првенство во Катар во ноември и декември.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Англиските медиуми како логичен термин за одигрување на овие средби го најавуваат април или мај 2023 година.

Во овој момент има само три празни места во средина на неделата (вторник-четврток), почнувајќи од 4. април, 2. мај и 23. мај. Овие датуми изгледаат како најреални за вметнување на одложените средби во календарот.

Засега нема проблем, но тој би се појавил ако во текот на сезоната поради одредени причини дојде до нови одложувања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Родриго на новинарско прашање: Реал не ми дозволува да одговорам

Играчот на Реал Мадрид, Родриго синоќа одигра одличен натпревар против Наполи во Лигата на…