Дома Фудбал Репрезентации Oгромен интерес: ФИФА веќе продала над 2.5 милиони влезници за СП во Катар

Oгромен интерес: ФИФА веќе продала над 2.5 милиони влезници за СП во Катар

Светското првенство во Катар кое ќе се одигра на крајот од оваа година ќе биде централниот фудбалски настан годинава, а фудбалските фанови веќе на големо се спремаат за овој спектакл.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓ФИФА потврди дека досега се продадени вкупно 2.5 милиони влезници за натпреварите. Најголема побарувачка до овој момент имало за натпреварот помеѓу Бразил и Камерун кој ќе се игра на 2. декември во Лусаил.

Веднаш зад овој дуел е уште еден меч на „Кариоките“ и тоа против Србија, натпревар од првото коло во групната фаза.

ФИФА соопштија дека најголем број купувачи се фанови кои живеат во: Катар, Саудиска Арабија, САД, Мексико, Обединетите Арапски Емирати, Англија, Аргентина, Бразил, Велс и Австралија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со проблеми се с…