Дома Фудбал Останато Memories: Легендарниот гол на Кака на „Олд Трафорд“🎥

Memories: Легендарниот гол на Кака на „Олд Трафорд“🎥

Манчестер Јунајтед и Милан ќе играат големо европско дерби во осминафиналето од Лига Европа.

Првиот меч се игра на 11-ти март на „Олд Трафорд“, а реваншот на „Сан Сиро“ е една недела подоцна.

Како најава на ова големо дерби да се потсетиме на еден од најубавите голови во Лига на шампиони, кој Рикардо Кака го постигна на „Олд Трафорд“ во 2007 година.

Сигурно не очекуваат два возбудливи натпревари!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…