Дома Македонски спорт Мак фудбал Maкедонецот селектор на САД дојде на гости во ФФМ и си доби дрес од Македонија ?

Maкедонецот селектор на САД дојде на гости во ФФМ и си доби дрес од Македонија ?

Македонскиот стратег Влатко Андоновски минатата година стана селекторо на женската репрезентација на САД, селекција која во овој момент е светски шампион.

Андоновски е во посета на Македонија, па таа прилика ја искористи да се сретне со луѓето од ФФМ. Генералниот секретар на ФФМ, Филип Поповски му подари дрес од македонската репрезентација на Андоновски.

“Баш е убаво кога добри работи им се случуваат на луѓе кои се чесни кон својата работа, кои нѐ калкулираат и знаат што сакаат во животот! Влатко е голем господин, честитки! Впечатокот сега е многу поголем“, – порачаа од ФФМ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Марсијал блиску до трансфер во Јувентус

Италијанскиот гигант Јувентус се обидува да го доведе напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ант…