Дома Останати Тенис Mногу моќна и скапа фотографија: Се сретнаа Меси и Ѓоковиќ 📸

Mногу моќна и скапа фотографија: Се сретнаа Меси и Ѓоковиќ 📸

Новак Ѓоковиќ се подготвува за почетокот на УС Опен, а престојот во САД го искористи и за средба со Лионел Меси.

На социјалните мрежи беше објавена фотографија од Меси и Ѓоковиќ која го привлече вниманието на спортската јавност. Меси како што е познато од оваа сезона го носи дресот на Интер Мајами во МЛС лигата, па ја искористи можноста за средба со Новак.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Дефинитивно многу моќна и скапа фотографија…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…