Дома Фудбал Репрезентации Mајсторија: Пјаниќ го матираше грчкиот голман од 30 метри! (ВИДЕО)

Mајсторија: Пјаниќ го матираше грчкиот голман од 30 метри! (ВИДЕО)

0

Во овие моменти во рамките од квалификациите за Европското првенство 2020 репрезентацијата на Босна и Херцеговина го игра натпреварот против Грција на свој терен.

Босанците започнаа одлично и во првите 15 минути имаат предност од 2:0. Вториот гол беше дело на фудбалерот на Јувентус, Миралем Пјаниќ. Пјаниќ тоа го направи во негов стил од слободен удар и тоа од прилично поголема одалеченост.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Сакаше ли Нејмар да испрати некаква порака со цитатот од Боб Марли? (ФОТО)

Фудбалскиот свет го чека расплетот околу Нејмар и оваа сапуница сигурно ќе биде актуелна д…