Дома Фудбал Останато Kaталонски „Спорт“: Луис Енрике во завршни преговори со Челзи!

Kaталонски „Спорт“: Луис Енрике во завршни преговори со Челзи!

0
luis enrique

На Антонио Конте ретко кој му дава шанси дека и наредната сезона ќе биде на кормилото на „сините“, а според каталонски „Спорт“ неговата замена е веќе позната.

Челзи кој минатата година стигна до титулата во Премиер лигата многу веројатно дека ќе остане без Конте. Засега човекот кој најмногу се поврзува со Челзи е поранешниот менаџер на Барселона, Луис Енрике.

Според „Спорт“ Енрике е на чекор од тоа да биде промовиран како нов тренер на Челзи и наводно преговорите веќе се во завршна фаза и наскоро се би требало да биде потврдено.

Се навеедува дека понудата до Енрике е веќе испратена и се чека само искусниот стратег да каже „ДА“.


Следете го Sportski.mk и на


Енрике во својата тренерска кариера ги предводеше Рома, Селта и Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Мајсториите на Барди и Меси: Ла Лига го смести Барди „рамо до рамо“ со супер ѕвездата (видео)

Oвој викенд започнува новата сезона во шпанската Примера, а официјалната страна на „Ла Лиг…