Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Kaде е и што направи најголемиот трагичар на Мундијалот?

Kaде е и што направи најголемиот трагичар на Мундијалот?

0
kalinic

Само поради егото и глупоста Никола Калиниќ не е дел од најголемиот успех во историјата на хрватскиот спорт!

Дали се кае поради тоа?

Калиниќ како во „земја да пропадна“, но кого го интересира тоа во Хрватска. „Коцкестите“ пишуваат историја на Мундијалот и во овој момент сигурно е една од најневажните личности во оваа земја.

Фудбалерот кој одби да влезе како резерва во последните 15 минути од натпреварот против Хрватска заработи „карта за дома“ бидејќи селекторот Далиќ го отстрани од селекцијата и тој сигурно е најголемиот трагичар. Фудбалерите 100% ја поддржаа одлуката на селекторот.


Следете го Sportski.mk и на


Доколку Калиниќ знаеше или пак можеше да почуствува што се спрема веројатно би прифатил и цел турнир да седи на клупата за резерва. Вака само стана „пресона нон грата“ во очите на сите навивачи и многу веројатно засекогаш си ја затвори вратата во репрезентацијата.

Бидејќи Калиниќ го нема никаде, прашање за тоа како се чуствува му беше поставено на неговиот менџер, Томислав Ерцег.

„Бесмислено е да зборуваме за тоа сега“, изјави Ерцег на прашањето како се чуствува неговиот клиент сега кога Хрватска е во финалето на Мундијалот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Видео: Арсенал рутински, Адеми и Динамо супериорно!

Арсенал без поголеми проблеми ја анулира предноста на БАТЕ Борисов од првиот меч и со побе…