Дома Останати Кошарка НБА Joкиќ побарал од Денвер да му биде донесен еден негов сонародник

Joкиќ побарал од Денвер да му биде донесен еден негов сонародник

Втора горина по ред Никола Јокиќ го доби признанието за МВП на сезоната во НБА лигата.

Сепак и покрај фантастичната сезона на Јокиќ ростерот на Денвер е недоволно квалитетен за овој тим да се бори за шампионската титула.

Затоа медиумите во САД пренесуваат дека Србинот побарал екипата да биде засилена. Наводно, Јокиќ сака во Денвер да биде доведен неговиот сонародник Василије Мициќ.

Мициќ зад себе има две титули во Евролигата и не неколку пати претходно порача дека е сериозно заинтересиран за преселба во НБА доколку добие понуда. Задачата на Денвер да го доведе Мициќ нема да биде лесна затоа што за него интерес покажаа уште Милвоки, Чикаго и Сан Антонио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Горан Драгиќ е нов кошаркар на Чикаго Булс

Горан Драгиќ во новата сезона ќе го носи дресот на Чикаго Булс, екипа со која потпиша едно…