Дома Останати Кошарка НБА Joкиќ ги шокираше и соиграчите со стајлингот со кој се појави на натпреварот 🎥

Joкиќ ги шокираше и соиграчите со стајлингот со кој се појави на натпреварот 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Eкипата на Денвер игра одлично оваа сезона победува и со Јокиќ, но и без него како што беше случај изминатата вечер против Индијана.

Освен што во континуитет Србинот прикажува одлични настапи воведе и новитет со неговиот изглед со кој се појавува на натпреварите.

Неговиот соиграч Џамал Мареј по мечот опиша дека Јокиќ бил облечен како „праска“.

„Не знаев дека Никола ќе дојде како „праска“ на натпреварот. Јокиќ прв дојде да ми честита, но личеше на емоџи“, изјави Мареј.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Калин ќе игра за титула во Тунис!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maкедонскиот најдобар тенисер Калин Ивановск…