Дома Македонски спорт Мак ракомет EХФ пред Порто: Најголемата слабост на Вардар е одбраната

EХФ пред Порто: Најголемата слабост на Вардар е одбраната

Денес од 16:00 часот ракометарите на Вардар ќе играат против Порто на гости во Лигата на шампионите.

Вардар минатото коло го победи Мотор со десет разлика во Скопје и сега е на петото место во групата Б со еден бод повеќе од португалскиот тим. Вардар пласманот во следната фаза го обезбеди со победата против Мотор, а сега борбата е за подобар пласман и полесен противник во нокаут фазата.

ЕХФ на официјалната страна овој натпревар го најави овој натпревар во неколку реченици. Во најавата ЕХФ потсети дека најголемата слабост на македонскиот тим е одбраната. Вардар сезонава ја има втората најлоша одбрана во Лигата на шампионите.

Црвено-црните имаат 383 гола, повеќе од Вардар има само Мотор 430.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Дончиќ се потсети на денот кога го се запознал со Роналдо (ВИДЕО)

Лука Дончиќ е вистинска ѕвезда и прикажува одлични настапи во НБА лигата за Далас. Дончиќ …