Дома Останати Тенис Eнди Мареј нема да игра на УС Опен

Eнди Мареј нема да игра на УС Опен

Eнди Мареј прво најави дека ќе игра на претсојниот УС Опен, но сега откажа учеството откако доби информација дека е заразен со коронавирус.

Мареј нема да може да птува во Австралија поради строгите правила кои се донесени како превенција од ширењето на коронавирусот.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Тој соопшти дека не можело да се најде решение и дека е тажен што нема да има можност да игра во Австралија. Во овој момент Мареј се наоѓа на 123. место на АТП листата.

Инаку, Мареј петкратен финалист на големиот Грен Слем турнир.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Луда теорија: Ѓоковиќ доминира затоа што не се вакцинираше

Новак Ѓоковиќ беше еден од најгласните кога на сила во светот беа рестрикциите поради коро…