Дома Фудбал Англија Eмери одлучи кој ќе брани против Челзи овој викенд

Eмери одлучи кој ќе брани против Челзи овој викенд

0

Голманската позиција е едно од најголемите прашање кај навивачите на Арсенал, а тренерот Унаи Емери даде јасен одговор.

Арсенал сезоната не ја започна најдобар начин, не само поради поразот Манчестер Сити, туку поради начинот на кој играа, а нов натпревар ги очекува веќе овој викенд и тоа повторно дерби ќе се играат против Челзи.

Претходниот натпревар на голот на Арсенал од првата минута стартуваше Петар Чех, а Емери потврди дека така ќе биде и овој викенд.

„Многу сум задоволен од тоа како бранеше во првиот натпревар. Исто така и Лено е фантастичен голман, двајцата се важни за нашиот тим. Оваа сабота ќе стартува Чех, му верувам има огромно искуство“, изјави Емери.

За многумина ова ќе биде изненадување бидејќи го очекуваа Лено како стартер, но талентираниот голман кој пристигна од Леверкузен ќе мора да ја чека својата шанса.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Де Лихт пристигна во Торино!

Конечно завршува една од најдолгите трансфер саги ова лето. Матијас Де Лихт ова лето беше …