Дома Македонски спорт Eлмас: Секој фудбалер со затворени очи би потпишал да има кариера како на Пандев

Eлмас: Секој фудбалер со затворени очи би потпишал да има кариера како на Пандев

Покрај капитенот Горан Пандев и Елиф Елмас привлекува големо медиумско внимание пред настапот на Македонија на Европското првенство.

Голем број европски медиуми го најавија Елмас како некој кој може да блесне на овој турнир.

Во најавата за УЕФА, Елмас тврди дека е подготвен за секој предизвик и испрати пофални зборови за Пандев.

„Пандев е некој кој направи многу за Македонија. Тој е успешен во Италија, но и во светот. Секако дека секој играч со затворени очи би потпишал да има кариера како неговата. Одигравме за цела нација, нашите соништа беа важни, но не така како на „бате Горан“. Спремни сме за предизвикот“, изјави Елмас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…