Дома Фудбал Италија Eлмас и друштвото против Интер ќе играат со нов дрес 📸

Eлмас и друштвото против Интер ќе играат со нов дрес 📸

Во тимот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, Наполи претставија нови дресови за натпреварот против Интер во недела.

Наполи ќе носи дресови дизајнирани од страна на Марсело Бурлон Каунти и Капа.

Дизајнерот е роден во Аргентиан и преселен во Италија како тинејџер, од тогаш имал посебна поврзасност со Марадона. Својата идеја и визија тој ја пренел во новиот дрес на Наполи.

Во овој момент Наполи се наоѓа на петото место место во Серија А со 59 освоени бодови, два помалку од Аталан и три од Јувентус кој е трет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хрватска го објави списокот за ЕП

Покрај Белгија која прва го објави списокот за Европското првенство, тоа го направи и Хрва…