Дома Фудбал Италија Eврогол: Окереке го шокираше Интер со еден од најубавите голови сезонава! 🎥

Eврогол: Окереке го шокираше Интер со еден од најубавите голови сезонава! 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Тимот на Кремонезе изненадувачки по 11 минути игра дојде до предност против Интер.

Интер е фаворит во денешниот натпревар, но Окерке во почетните минути од средбата постигна еврогол со удар од далечина и ги доведе домаќините во водство.

Кромезе пред овој натпревар беше последен тим на табелата, со евентуален бод или победа против Интер ќе ја прескокнат Сампдорија.

Денес претходно во првиот натпревар од денешната програма во Серија А, Емполи и Торино одиграа 2:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…