Дома Фудбал Англија Eврогол на Парти против Тотенхем 🎥

Eврогол на Парти против Тотенхем 🎥

Во Премиер лигата денес се игра дербито во Лондон помеѓу Арсенал и Тотенхем, а оваа средба беше отворена со еден фантастичен гол на Томас Парти.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Арсенал после 20 минути игра стигна до предност и тоа откако Парти го совлада Лорис со мајсториски удар од околу 20-тина метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…