Дома Македонски спорт Eве за кого гласаа Милевски и Ристовски во изборот на ФИФА

Eве за кого гласаа Милевски и Ристовски во изборот на ФИФА

Вчера на церемонијата во Цирих ФИФА ги избра најдобрите, а Македонија имаше тројца претставници кои ги дадоа своите гласови.

Од Македонија гласаа капитенот на репрезентацијата Стефан Ристовски, селекторот Благоја Милевски и новинарот Мијалче Дуругутов.

Наградата ќе потсетиме заврши во рацете на Роберт Левандовски.

БЛАГОЈА МИЛЕВСКИ

1. Жоржињо

2. Роберт Левандовски

3. Лионел Меси

СТЕФАН РИСТОВСКИ

1. Роберт Левандовски

2. Лионел Меси

3. Кристијано Роналдо

МИЈАЛЧЕ ДУРГУТОВ

1. Роберт Левандовски

2. Карим Бензема

3. Мохамед Салах

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…