Дома Фудбал Останато „Bottlecap“ челенџ: Погба го направи по спекткауларно од Ибра и го предизвика (ВИДЕО)

„Bottlecap“ челенџ: Погба го направи по спекткауларно од Ибра и го предизвика (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ вчера објави видео на кое го совлада „Bottlecap“ челенџот и одлучи да го предизвика Пол Побга.

Овој челенџ во овој момент е популарен на друштвените мрежи, а многу светски ѕвезди покажаа дека можат да го совладаат овој предизвик.

Станува збор за предизвик во кој со нога треба да отворите флаша шише. Тоа без проблем го направи Ибра сега Погба отиде чекор понапред.

Погба за разлика од Ибра тоа го направи повеќе спектуларено. Користеше две флаши и со еден потег ги отвори и двете.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рамос има предлог: Посебна „Златна топка“ за Роналдо и Меси

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се погува со фактот дека „Златната топка“ оваа годи…