Дома Останати BEGE & EEGS – водечки саем и конференција за игри во европски рамки

BEGE & EEGS – водечки саем и конференција за игри во европски рамки

BEGE & EEGS со гордост ги објавуваат големиот интерес и потврдените резервации на учесници за саемските и конференциски случувања кои се закажани за периодот од 19-ти до 21-ви ноември во Софија, Бугарија.

Овој важен саем и семинар оваа година ќе бидат одржани по 12-ти пат, а истите растеа и се развиваа низ годините, за денес да се издигнат на ниво на независна конвенција за сите сектори од светот на „гејмерската“ индустрија во европски рамки, па и пошироко.

Од иницијациската 2008 година до денес, обемноста и статутот на оваа саемска конференција прересна во главно и централно случување за маркетинг, промоција и креативни собири.

Саемот се одржува на идеално место во Софија, во близина на аеродромот, блиску до хотелите и центарот на градот. Достапен е паркинг, како и можност за јавен превоз од прва класа.

И BEGE и EGGS се осмислени и структурирани да го опфатат секој аспект од „гејмерската“ област, вклучително и пазарот и новите правила и регулативи. Во рамки на овој саем со гордост се најавува одржување на панел дискусија на која ќе присуствуваат и говорат учесници и говорници кои ќе го опфатат секој сегмент, аспект и теми од областа на индустријата за игри.

Ние имаме уникатна визија и високопрофесионален тим кој ќе асистира во сите аспекти на учеството на овој саем, велат од организацијата. Саемот и конференцијата денес се целосно независни настани во европски рамки кои станаа препознатливи за сите медиуми.

Наградната церемонија очекуваната забава од BEGE оваа година која е закажана за првиот ден од саемот, добива нов формат и ќе вклучува нови, возбудливи категории. На крајот од првиот конференциски ден, елегантната EEGS Meet and Greet забава и овој пат ќе овозможи исклучителна можност за поврзување и контакти за сите учесници и изложувачи на саемот под спонзорство на GLI.ќ

Програма

BEGE саем, 20-21 ноември, Inter Expo Center, Софија, Бугарија. За повеќе информации посетете го сајтот balkangamingexpo.com.

EEGS конференција, 19-20 ноември, Inter Expo Center, Софија, Бугарија. За повеќе информаци посетете го сајтот www.eegamingsummit.com.

За други информации, обратете се до лицето за контакт Цвети Најденова, специјалист за односи со јавност: [email protected], [email protected]

Телефон: +359 2 812 9 443; 474

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Џордан разочаран и револтиран: Доста беше од расизам!

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња во светски рамки, НБА легендата Мајкл Џордан,…