Дома Останати Тенис ATП со моќно видео за Ѓоковиќ: Приказната за 2018 година (ВИДЕО)

ATП со моќно видео за Ѓоковиќ: Приказната за 2018 година (ВИДЕО)

0
djokovic

АТП направи моќно видео во чест на првиот тенисер во светот во 2018 година.

Новак Ѓоковиќ зад себе има една неверојатна година во која од 22 место се врати до самиот врв со освојувањето на титулите на Вимблдон, Синсинати, УС Опен и во Шангај, додека во Париз и Лондон играше финале.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ноле уште еднаш покажа дека е голем – му честиташе на Модриќ! (ФОТО)

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ му ја честиташе „Златната топка“ на Лука Модриќ…