Дома Македонски спорт Мак фудбал Aрдиан Беќири за поцврста одбрана на Ренова

Aрдиан Беќири за поцврста одбрана на Ренова

Oд денес нов играч на Ренова е Ардиан Беќири (20).

20-годишниот дефанзивец во Ренова пристигнува од редовите на Дрита Боговиње и се очекува да биде освежување на бековската линија во тимот на Ќатип Османи.

Ренова беше активна во овој период и ангажираше неколку имиња, а ќе видиме дали ќе застанат тука или до крајот на сезоната ќе доведат уште некој, време има затоа што трансфер прозорецот е отворен до крајот на месецот.

Ќе потсетиме првата лига стартува веќе во недела (8-август).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…