Дома Фудбал Италија Aнкета: Казната на Јувентус е преголема!

Aнкета: Казната на Јувентус е преголема!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Имаше коментари и ја јутуб, а посебно на инстаграм. Повеќето се на мислење дека казната е преголема и не се сложуваат со нејзе.

Аргументи има многу, но преовладува оној дека имаше други екипи обвинети за истото а добија ослободителна пресуда.

Ако треба да кажам во проценти, негде околу 65% се против казната на Јуве, а 35% се сложуваат со казната.

Во видеото na каналот на „BMG Sports“ погледнете како одговаравте вие на нашето прашање во соработка со „ТЈ“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лоб со глава: Гол на Барди за Трабзонспор! 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maкедонскиот репрезентативец Енис Барди во и…