Дома Останати Кошарка НБА Aматерска грешка: Четворица кошаркари на Денвер беа во контра и сите се наместија на „тројка“

Aматерска грешка: Четворица кошаркари на Денвер беа во контра и сите се наместија на „тројка“

Кошаркарите на Денвер Нагетс беа поразени од Вашингтон Визардс со 110:112 во Колорадо.

Иако кошаркарите на Денвер одиграа добар натпревар, сепак во завршницата немаа сили и концентранција за да извлечат позитивен резултат.

Откако се вратија во игра од поголемата негатива, Денвер имаше напад за победа или изедначување, но на крај останаа со празни раце.

Трагичарот беше Факундо Кампацо кој во акција „четири на еден“ не успеа да реализира. Место да одат на сигурни продолженија сите четворица се наместија на шут за тројка, на крајот шутна Кампацо и промаши.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дончиќ жонглираше, па погоди од позади кош 🎥

Лука Дончиќ одигра уште еден одличен натпревар за Далас постигнувајќи 32 поени, но остана …