Дома Останати Тенис Aлкaраз се одлучил на чуден потег: Држи приватни часови по тенис

Aлкaраз се одлучил на чуден потег: Држи приватни часови по тенис

Шпанецот Карлос Алкараз го привлече вниманието на медиумите со својот потег надвор од терените.

Имено, Aлкараз во 2023 година заработи 11 милиони долари, меѓутоа младиот тенисер смета дека тие не се доволни, па почнал да држи приватни часови по тенис.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Алкараз наплаќа на сите кои сакаат да вежбаат и учат со него и тоа по 4.500 евра за половина час.

Сето ова се случува во мексиканското одморалиште ЛОс Кабос каде што Алкараз се подготвува за новата сезона.

Така секој кој сака да поигра тенис со Алкараз или нешто да научи може да плати 4.500 евра и тоа ќе му се оствари. Исто така постои и опција за работа во група таа е 500 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…