Дома Фудбал Англија Aлисон потпиша со Ливерпул до 2027!

Aлисон потпиша со Ливерпул до 2027!

Познатиот бразилски голман Алисон Бекер го продолжи договорот со Ливерпул до летото 2025 година и така го обезбеди голот на Ливерпул на подолги патеки.

Алисон беше член на Ливерпул во претходните три сезони и во тој период ја освои Лигата на шампионите и Премиер лигата, но и Светското клупско првенство.

Претходно го бранеше голот на Рома, Порто и бразилскиот Интернационал. Ливерпул за неговите услуги на Рома во 2018 година и плати 72.5 милиони евра со што го направи најплатениот голман во историјата на фудбалот.

За репрезентацијата на Бразил одигра 47 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…