Дома Фудбал Лига на шампиони Брест одолеа против Леверкузен, Аталанта „пукаше“ во празно

Брест одолеа против Леверкузен, Аталанта „пукаше“ во празно

Брест продолжи со добрите игри во ЛШ и одигра реми против Баер Леверкузен, додека Аталанта не успеа да го победи Селтик на домашен терен.

Аталанта не успеа да постигне гол против Селтик иако имаше многу шанси. Во 18. минута Марио Пашалиќ ја затресе гредата, а подоцна Давиде Запакоста, Матео Ретеги, Мартен де Рон и Шарл де Кетелар не ја искористи добри шанси.

Кој тепа, Ливерпул или Челзи!? ↓↓↓

Леверкузен во 24-та минута гостите стигнаа до водство преку Вирц и најавија дека одат на три бода на ова гостување. Лис-Мелу израмни пред крајот на полувремето, а тие 1:1 останаа до крајот на мечот.